Ότι δεν ανήκει στις υπολοιπες κατηγορίες μπορείτε να το αναρτήσετε εδώ
  • Σελίδα:
  • 1

ΘΕΜΑ: βελτιωση φωνης..

βελτιωση φωνης.. 2 years 10 months ago #957

• xarhs
  • xarhs's Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 68
αγαπητοι κυριοι καλημερα σας..θελω να σας ρωτησω κι εγω με την σειρα μου για την τεχνικη του τραγουδιου..τραγουδαω απο πολυ μικρος, ειναι μια μεγαλη αγαπη για εμενα, αλλα δυστυχως λογω πολλων συγκυριων δεν μπορεσα ποτε μου να παρακολουθησω καποια μαθηματα τεχνικης η ορθοφωνιας για να βελτιωσω την φωνη μου..ξερω οτι τραγουδαω μετρια και η προσπαθεια μου εδω και 4 μηνες που ειμαι στο σαιτ ειναι μεγαλη..δεν παω για κατι αλλωστε ειμαι 47 χρονων, απλα θα ηθελα να μην απογοητευω τα παιδια που με ακουνε εδω...ακουστε αν μπορεσετε καποιο απο τα τραγουδια μου..το προβλημα το εντοπιζω στις καταληξεις, στις αναπνοες, και στις χαμηλες νοτες απ οτι μου λενε και τα παιδια..εσεις βεβαια θ ακουσετε καλυτερα..θα ηθελα λοιπον να μου πειτε ορισμενες οδηγιες πως μπορω συνολικα να βελτιωσω την φωνη μου..σας ευχαριστω εκ των προτερων, οι συμβουλες σας θα μου ειναι σιγουρα πολυτιμες..φιλικα...χαρης
Πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος του Φόρουμ για να κάνετε μια δημοσίευση.

Απ: βελτιωση φωνης.. 2 years 10 months ago #986

• StudioPhonetics
  • StudioPhonetics's Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Fresh Boarder
  • Thank you received: 6
στον xarhs:
Καλέ μου Χάρη, έχεις μία ευγενική και ζεστή φωνή. Όμως οπωσδήποτε πρέπει να φροντίσεις το πρόβλημα του "κουρδίσματος" που έχεις με τις νότες. Σε αυτό θα σε βοηθήσουν τα εξής:
1) οι γενικότερες γνώσεις και σπουδές στη μουσική (δεν είναι απαραίτητο να γραφτείς σε ωδείο αλλά θα πρέπει να ασχοληθείς μόνος σου με την θεωρία και το σολφέζ της Μουσικής. Ένα ωραίο βιβλίο για αυτό το σκοπό είναι το www.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/default...tic=243&Product=3249
2) να ασχοληθείς εκτός της φωνής με ένα μουσικό όργανο το οποίο θα σου παρέχει μαθαίνοντάς το την δυνατότητα να τραγουδάς μαζί του νότα νότα ώστε να τελειοποιήσεις το κούρδισμα της φωνής σου.
3) να χρησιμοποιήσεις το παρακάτω πρόγραμμα το οποίο θα τελειοποιήσει τις ακουστικές σου ικανότητες. www.earmaster.com/homeB.htm

Για οποιαδήποτε απορία ή ερώτησή σου είμαστε στη διάθεσή σου.
Φιλικά,

Studio Phonetics.
Τελευταία διόρθωση: 2 years 10 months ago από StudioPhonetics.

Απ: βελτιωση φωνης.. 2 years 10 months ago #987

• xarhs
  • xarhs's Avatar
  • ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ
  • Expert Boarder
  • Thank you received: 68
σας ευχαριστω πολυ για τις οδηγιες σας, μου ηταν σιγουρα απαραιτητες..θα προσπαθησω να τις ακολουθησω..να ειστε καλα......
The following user(s) said Thank You: StudioPhonetics
  • Σελίδα:
  • 1
Time to create page: 0.343 seconds

Εισαγωγή

Δεν είσαστε συνδεδεμένος.

Διαφήμιση